Kontakt ze słońcem czy to tym naturalnym czy też w solarium nie tylko jest zdrowy ale i niezbędne do życia na Ziemi.


ABC Opalania

Kontakt

logo

Śliczna 22a, lok. 4
Wrocław

Telefon:
071 793 63 26

Godziny otwarcia:
pon. - sob. - 10:00 - 22:00
niedziela - 10:00 - 20:00

Start
Paradise Studio
Cała prawda o opalaniu. Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 11 września 2011 20:31

Na przestrzeni 2009 r., przez media ogólnopolskie przetoczyła się negatywna i sponsorowana przez lobby kosmetyczne  kampania dotycząca opalania w salonach solaryjnych, mająca na celu zwrócenie uwagi na konieczność korzystania z innych „zdrowych” produktów brązujących skórę.
Autorzy licznych publikacji nie dostrzegli faktu, iż w opalaniu brązowa skóra jest efektem wtórnym i nie najważniejszym, ale przede wszystkim najbardziej istotne są korzyści zdrowotne. Są one potwierdzone w licznych badaniach prowadzonych w Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Niemczech.
W ramach tej kampanii podanych zostało wiele nieprawdziwych informacji o opalaniu w solarium, w szczególności o powodowanym przez solarium wzroście zachorowań  na raka skóry.

Poprawiony: niedziela, 11 września 2011 20:42
Więcej…
 
Czy solarium leczy choroby skóry? Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 17 października 2010 20:02

W pewnych wypadkach dermatolog może zalecić taką terapię, np. w leczeniu łuszczycy, łupieżu lub w niektórych przypadkach trądziku. Przed podjęciem decyzji o odwiedzeniu solarium w celach leczenia schorzeń skórnych należy jednak bezwzględnie zasięgnąć opinii specjalisty.

Najlepiej lekarza dermatologa, który dzięki swojej wiedzy będzie mógł w poprawny sposób zdiagnozować dane schorzenie i stwierdzić czy promienie UV nie pogorszą sytuacji. Jeśli promieni UV będą mogły stanowić formę terapii to będzie on mógł również podpowiedzieć, jaka powinna być ich dawka, skład zawartych w nich promieni oraz częstotliwość wizyt. W leczeniu schorzeń skóry duża role odgrywają zarówno promienie UVA jak i UVB, dlatego też nie każda lampa użyta w solarium będzie się do tego nadawać.

Poprawiony: niedziela, 17 października 2010 20:21
Więcej…
 
Zdrowe i bezpieczne opalanie w solarium Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 14 października 2006 17:00

Opalanie w solarium to nie tylko pięknie wyglądająca opalenizna, ale przede wszystkim synteza witaminy D3, poprawa samopoczucia, relaks i poczucie szczęścia.

To wiele pozytywnych czynników, które jednak często pozostają przyćmione atakami kierowanymi wprost w stronę solarium. Winę za taki stan rzeczy w dużej mierze ponosi sama branża solaryjna, która w pogoni za szybszym opalaniem, sięgała po coraz to mocniejsze lampy. Taki stan rzeczy już dawno przeszedł do historii, a mimo to ataki nie ustały, a w ostatnim czasie nawet przybrały na sile. (...)

Poprawiony: środa, 13 października 2010 21:32
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 2 z 2

Partnerzy

benefit
Akceptujemy karty Benefit.
10% upustu na wszystkie usługi.

Sondy

Czy korzystasz z solarium?
 


Nowości

Popularne


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates hosting Valid XHTML and CSS.