Kontakt ze słońcem czy to tym naturalnym czy też w solarium nie tylko jest zdrowy ale i niezbędne do życia na Ziemi.


ABC Opalania

Kontakt

logo

Åšliczna 22a, lok. 4
Wrocław

Telefon:

531 313 389
071 793 63 26

Godziny otwarcia:
pon. - sob. - 10:00 - 22:00
niedziela - 10:00 - 20:00

Start Czy potrzebne są nam kosmetyki?
Czy potrzebne są nam kosmetyki? Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 17 października 2010 20:16

Specjalistyczne kosmetyki solaryjne dostępne w solarium, pomagają uzyskać intensywną opaleniznę, jednocześnie utrzymując skórę w doskonałej kondycji.

Przyspieszają proces brązowienia skóry, jednocześnie chroniąc ją i pielęgnując. Dziękikosmetykom solaryjnym w 100% wykorzystujemy czas opalania podczas sesji. Opalenizna w rezultacie jest zdrowsza, ciemniejsza a efekty widoczne są już podczas pierwszych sesji opalania.

Warto wspomnieć, że w przypadku braku użycia kosmetyku solaryjnego podczas seansu opalania w solarium, skóra opala się efektywnie 40-60% tego czasu.

Kosmetyk solaryjny to nie to samo co kosmetyk plażowy!

Kosmetyki solaryjne to specjalistyczne preparaty przeznaczone tylko i wyłącznie do używania w solarium. Od kosmetyków plażowych różnią się przede wszystkim brakiem filtrów UV oraz sposobem działania. Zadaniem kosmetyku plażowego zaś, jest opóźnienie procesu opalania oraz ochrona skóry przed promieniami ultrafioletowymi. Na plaży leżymy z reguły długo i faktycznie taka ochrona jest nam niezbędna.

W solarium jest inaczej. Tu płacimy właśnie za to, aby opalić się w krótkim czasie, skutecznie i ... pięknie. Kosmetyki solaryjne zostały stworzone właśnie po to aby nam to ułatwić.

W składzie preparatów solaryjnych znajdziemy przede wszystkim substancje przyspieszające opalanie, substancje brązujące, które zwiększają zdolność skóry do opalania. Oczywistym jest fakt, że skóra poddana intensywnej ekspozycji na promienie UV wymaga równie intensywnej ochrony i pielęgnacji. Dlatego też, obok przyspieszaczy opalania, znajdziemy tu najwyższej jakości substancje nawilżające, antyutleniające, dzięki czemu opalanie jest nie tylko skuteczniejsze, ale i bezpieczniejsze.

W regeneracji skóry pomagają preparaty po opalaniu; łagodzą podrażnienia i co najważniejsze znakomicie przedłużają żywotność opalenizny przy jednoczesnej dbałości o kondycję skóry.

Warto zaopatrzyć się w tego rodzaju kosmetyk i używać go w charakterze balsamu do codziennej pielęgnacji ciała. Warto pamiętać o tym, że kondycja opalanej skóry ma istotny wpływ na tempo opalania i jego ostateczne efekty. Skóra zadbana i wypielęgnowana łatwiej i skuteczniej się opala oraz nabiera pięknego, złotobrązowego kolorytu.

W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów podczas korzystania z solarium zaleca się stosowanie specjalnych kosmetyków. Do opalania w solarium nie należy używać kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi. Analogicznie - korzystając z dobrodziejstwa Śłońca nie należy używać kosmetyków przeznaczonych do solarium (są pozbawione filtrów UV). Większość preparatów występuje w formie emulsji, żeli lub kremów zawierających składniki pielęgnujące skórę w czasie i po opalaniu w solarium. Dzielą się one ze względu na sposób działania oraz grupę docelową na cztery fazy:

  • Faza I - są to produkty zalecane dla osób, które dopiero rozpoczynają opalanie w solarium i nie posiadają jeszcze opalenizny. Działają nawilżająco i odżywiająco na skórę, a ich głównym zadaniem jest przyspieszenie uzyskania opalenizny; niektóre zawierają samoopalacz.
  • Faza II - są to produkty zalecane dla osób opalonych, działają odżywiająco i nawilżająco na skórę, ułatwiają opalanie i utrwalają opaleniznę. Mogą zawierać składnik tingle, który sprawia, że naczynka krwionośne rozszerzają się, a krew krąży w skórze szybciej, przez co skóra jest zaróżowiona i ciepła, a opalenizna powstaje szybciej (osoby o skłonności do rozszerzania naczynek oraz o wrażliwej skórze nie powinny używać tego typu kosmetyków).
  • Faza III - są to produkty zalecane dla osób mocno opalonych, które chcą przełamać barierę opalania (osoby nie posiadające opalenizny nie powinny stosować tego typu kosmetyków).
  • Faza IV - są to produkty utrwalające opaleniznę, balsamy, kremy oraz żele po opalaniu. Zalecane dla wszystkich osób korzystających z solarium. Odżywiają i nawilżają skórę przez co zachowuje ona ładną opaleniznę.

 

Partnerzy

benefit
Akceptujemy karty Benefit.
10% upustu na wszystkie usługi.

Sondy

Czy korzystasz z solarium?
 


Nowości

Popularne


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates hosting Valid XHTML and CSS.