Opalanie w solarium to nie tylko pięknie wyglądająca opalenizna, ale przede wszystkim synteza witaminy D3, poprawa samopoczucia, relaks i poczucie szczęścia.


ABC Opalania

Kontakt

logo

Åšliczna 22a, lok. 4
Wrocław

Telefon:

531 313 389
071 793 63 26

Godziny otwarcia:
pon. - sob. - 10:00 - 22:00
niedziela - 10:00 - 20:00

Start
Czy solarium leczy choroby skóry? Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 17 października 2010 20:02

W pewnych wypadkach dermatolog może zalecić taką terapię, np. w leczeniu łuszczycy, łupieżu lub w niektórych przypadkach trądziku. Przed podjęciem decyzji o odwiedzeniu solarium w celach leczenia schorzeń skórnych należy jednak bezwzględnie zasięgnąć opinii specjalisty.

Najlepiej lekarza dermatologa, który dzięki swojej wiedzy będzie mógł w poprawny sposób zdiagnozować dane schorzenie i stwierdzić czy promienie UV nie pogorszą sytuacji. Jeśli promieni UV będą mogły stanowić formę terapii to będzie on mógł również podpowiedzieć, jaka powinna być ich dawka, skład zawartych w nich promieni oraz częstotliwość wizyt. W leczeniu schorzeń skóry duża role odgrywają zarówno promienie UVA jak i UVB, dlatego też nie każda lampa użyta w solarium będzie się do tego nadawać.

Istniej również wiele przeciwwskazań związanych zarówno z genetycznymi uwarunkowaniami pacjentów jak i z chwilową ich kondycja jak i dietą. Jeśli zażywają oni na przykład leki sensybilizujące skórę na działanie UV to terapia UV nie będzie z pewnością bezpieczna i może doprowadzić do znacznego pogorszenia się stanu skóry. Jednym z przykładów schorzenia, którego nie powinno się leczyć światłoterapią UV jest opryszczka. Z jednej strony ze względu na to, że jest to przypadłość wirusowa z drugiej i po części może być wyzwalana właśnie poprzez kontakt skóry ze światłem słonecznym.

 

Poprawiony: niedziela, 17 października 2010 20:21
 

Partnerzy

benefit
Akceptujemy karty Benefit.
10% upustu na wszystkie usługi.

Sondy

Czy korzystasz z solarium?
 


Nowości

Popularne


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates hosting Valid XHTML and CSS.