W ch?odne i pochmurne dni t?sknimy za ciep?ymi promieniami s?o?ca. Na szukanie ich w egzotycznych krajach mog? pozwoli? sobie nieliczni. Zawsze jednak można wybrać się do solarium!!!


ABC Opalania

Kontakt

logo

Åšliczna 22a, lok. 4
Wrocław

Telefon:

531 313 389
071 793 63 26

Godziny otwarcia:
pon. - sob. - 10:00 - 22:00
niedziela - 10:00 - 20:00

Start
Zdrowe i bezpieczne opalanie Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 stycznia 2013 18:08

Norma 0,3

Zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej, obecnie lampy montowane w nowych łóżkach przeznaczonych do solarium nie mogą przekraczać mocy 0,3 W/m2. Niestety zdając sobie jednak sprawę, że jej przestrzeganie jest istotne dla zdrowia i bezpieczeństwa klientów, solarium PARADISE STUDIO posiada urządzenia spełniające normę 0,3.

 

W lampach spełniających tą normę, promieniowanie UVB odpowiedzialne za poparzenie, zostało zredukowane do poziomu naturalnej mocy promieni słonecznych, przy zachowaniu poziomu promieni UVA odpowiedzialnych za brązowienie skóry.

Redukcja rumieniotwórczych promieni UVB w lampach do poziomu promieniowania występującego w naturalnym słońcu umożliwia korzystanie z dłuższych niż dotychczas seansów, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie efektu identycznego do naturalnej słonecznej opalenizny bez obawy podrażnienia skóry.

Badania wykazują, że potrzebny jest dłuższy czas aby uzyskać zdrową opaleniznę i uniknąć procesów obronnych organizmu czyli poparzenia skóry. Co więcej dłuższy czas opalania umożliwia prawidłowe wytwarzanie się witaminy D, która regeneruje uszkadzane podczas opalania włókna kolagenowe.

Opalanie na łóżku spełniającym tę europejską normę jest zdrowsze i bezpieczniejsze. Zmniejsza się ryzyko wystąpienia poparzeń, a tym samym wystąpienia możliwych kłopotów zdrowotnych. Jak doskonale wiemy, zbyt wielka dawka promieniowania UV nie jest korzystna dla Naszego zdrowia.

Brązowa opalenizna uzyskana w bardzo krótkim czasie nie zawsze będzie zdrowa.

Opalając się dłużej, w rozsądnych etapach dawkując promieniowanie, mamy większą kontrolę nad opalenizną. Nasz organizm będzie produkował więcej pigmentów czy witaminy D. Opalenizna będzie lepiej się utrwalać i dłużej występować na skórze. Nasz organizm zyskuje tym samym więcej czasu na regenerację, a my w dłuższej perspektywie będziemy lepiej odczuwać zbawienny wpływ promieni „sztucznego słońca”.

Nie oznacza to oczywiście, że łóżka spełniające dotychczasową normę 0,6 W/m2 są bardziej niebezpieczne. Opalając się w takich urządzeniach musimy baczniej obserwować nasz organizm i ściślej kontrolować czas. Wielu klientów nie przestrzegało jednak zalecanych czasów opalania. Stąd też w trosce o ich dobro i bezpieczeństwo, lampy w nowej normie mają zmniejszoną moc, wydłużając jednocześnie czas opalania.

Jako klienci możemy poświęcić więcej czasu na opalanie zyskując tym samym pewność, że brązowy kolor skóry uzyskany po sesjach na łóżku z normą 0,3, jest dla nas bezpieczny, ze wszystkimi pozytywnymi tego skutkami.

Zalety opalania na urządzeniach spełniających normę „0,3”:

  • jest to opalanie najbardziej zbliżone do opalania naturalnego
  • nie niesie za sobą ryzyka poparzenia nawet przy bardzo wydłużonych seansach
  • prawidłowe wytwarzanie ważnej dla zdrowia Witaminy D
  • regeneracja organizmu

Efektem wizyty na takim solarium jest piękna oliwkowa, naturalnie wyglądająca opalenizna, która utrzymuje się dużo dłużej niż po opalaniu na standardowych lampach;

nie ma efektu podrażnienia, swędzenia i zaczerwienienia skóry oraz jej charakterystycznego zapachu, nawet w przypadku osób o bardzo jasnej karnacji;

opalanie na takich urządzeniach jest bezpieczne i zdrowe.

Zapraszamy do korzystania z urządzeń spełniających normę 0,3 by mieć pewność, że opalanie będzie zdrowsze i bezpieczne.

Materiały pochodzą ze strony www.opalaniedlazdrowia.pl

Poprawiony: poniedziałek, 07 stycznia 2013 19:24
 

Partnerzy

benefit
Akceptujemy karty Benefit.
10% upustu na wszystkie usługi.

Sondy

Czy korzystasz z solarium?
 


Nowości

Popularne


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates hosting Valid XHTML and CSS.