Kosmetyki do opalania to nie tylko pielęgnacja skóry ale i przyspieszenie procesu opalania. Kosmetyki stosowane przed jak i po opalaniu wpływają na przedłużenie trwałości efektu opalania.


ABC Opalania

Kontakt

logo

Åšliczna 22a, lok. 4
Wrocław

Telefon:

531 313 389
071 793 63 26

Godziny otwarcia:
pon. - sob. - 10:00 - 22:00
niedziela - 10:00 - 20:00

Start
Międzynarodowa nagroda dla słońca i solarium Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 września 2012 09:51

MIĘDZYNARODOWA NAGRODA DLA SŁOŃCA I SOLARIUM

Profesor Johan Moan, jeden z najbardziej znanych na świecie badaczy zajmujących się promieniowaniem UV i witaminą D, otrzymał w tym roku renomowaną nagrodę naukową Uniwersytetu w Oslo. Laureat kieruje wydziałem badań nad biofizyką i terapią fotodynamiczną w Instytucie Fizyki Uniwersytetu w Oslo. Uznanie przyniosły mu w szczególności badania nad skutkami nasłonecznienia dla ludzkiego zdrowia.

 

W jednej z ostatnich prac profesor Moan zaleca zwłaszcza w zimie korzystanie z solarium w celu zapewniania równomiernego zaopatrzenia organizmu w witaminę D. „W miesiącach zimowych poziom witaminy D wyraźnie spada, gdyż światło słoneczne zawiera zbyt mało promieni UV, aby pobudzić produkcję witaminy D w ludzkiej skórze. Jeśli w tym czasie korzystamy z solariów, możemy uniknąć tego spadku i utrzymać produkcję witaminy D na stałym wysokim poziomie”, tłumaczy nagrodzony badacz. Nagroda zostanie wręczona 2 września 2010 podczas dorocznej uroczystości na Uniwersytecie w Oslo. Nagroda jest połączona z dotacją w wysokości 250.000 koron norweskich. Profesor Moan jest jednym z pierwszych naukowców, który nie boi się publicznie stwierdzenia że solarium może być zdrowe, pomimo że media donoszą coś zupełnie innego. Podczas zeszłorocznego kongresu fotobiologii w Niemczech mówił otwarcie o wynikach badań, jakie prowadził z Norwegii.

Tematem tych badań była szkodliwość słońca i opalania w aspekcie zwiększonego ryzyka zachorowania na najgroźniejszą chorobę skóry czyli czerniaka. Wyniki tych badań nie Tylko nie potwierdziły przypuszczeń, ale wniosły coś zupełnie nowego: osoby które korzystają z kąpieli słonecznych i tym samym utrzymują stale wysoki poziom witaminy D3 zmniejszają ryzyko zachorowania na tą chorobę. Jeśli już zachorują to w porównaniu z osobami i niższym stężeniu ( czyli np. z ludźmi którzy unikają słońca ) mają dużo większą szanse przeżycia. Należy dodać że informacja ta bazuje na wynikach badań a nie doniesieniach prasowych.

Źródło: www.sunlightresearchforum.eu

 

Poprawiony: środa, 17 października 2012 17:06
 

Partnerzy

benefit
Akceptujemy karty Benefit.
10% upustu na wszystkie usługi.

Sondy

Czy korzystasz z solarium?
 


Nowości

Popularne


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates hosting Valid XHTML and CSS.